SPARTAKOV ISTORIJSKI PLASMAN U ABA LIGU! Vojvodina pala u "Dudovoj šumi" (FOTO)
Detalj sa utakmice Spartaka i Vojvodine u Subotici, Foto: ABA League j.t.d./Dragana Stjepanovic

FINALE ABA LIGE 2

Subotičani bolji od Novosađana za put u elitni rang regionalnog takmičenja

Objavljeno: 21:48h
Veljko Petrović

Košarkaši Spartaka iz Subotice prvi put u istoriji plasirali se u ABA ligi posle pobede nad Vojvodinom u dvomeču finala druge lige.

U Novom Sadu je bilo 74:73 za izabranike Vladimira Jovanovića, dok su u revanšu u "Dudovoj šumi" slavili 80:74 (gleda se koš razlika).

Na ovom meču u prvom poluvremenu isključen je Željko Rebrača, proslavljeni reprezentativac naše zemlje, a danas predsednik Novosađana.

Burno je reagovao na odluke sudija koje su insistirale da napustio mesto pored parketa i u pratnji redara i uz prozivke navijača je otišao u tunel.

Novosađani su bili odlični na krilima Džereda Kaningejma, ali Subotičani odgovorili na nalet i vodili su tokom čitave druge četvrtine.

Spartak je u trećoj deonici bio nadokam dvocifrene prednosti, a Vojvodina je pogađala najviše sa slobodnih bacanja.

Detalj sa utakmice Spartaka i Vojvodine
Detalj sa utakmice Spartaka i Vojvodinefoto: ABA League j.t.d./Dragana Stjepanovic

Gosti su ostali bez centara Tajrela Džonsona i Zorana Nikolića zbog ličnih grešaka, dok je Vasilije Vučetić u poslednju deonicu ušao sa četiri faula.

Nemanja Gordić i Filip Barna činili su snagu domaćina svaki put kada bi se momci Miloša Isakov Kovačevića približili.

1 / 6 Foto: ABA League j.t.d./Dragana Stjepanovic

Na tri minuta do kraja susret je završio Vasilije Vučetić, minut kasnije Stefan Savić, a onda i Uroš Banjac.

Usledila je i dramatična završnica pošto je Bumbić trojkom smanjio na 75:74, ali je Barna pogodio pod faulom za 78:74 na 20 sekundi do kraja.

Kod Spartaka najefikasniji bio je Filip Barna sa 21 poenom. Nemanja Gordić dodao je 11, a Marko Tejić 10 poena.

Džered Kaningejm bio je najbolji u Vojvodini sa 28 poena, a kao jedini dvocifreni pratio ga je Uroš Banjac sa 14 poena.